pozycjonowanie-strony-www-budowa-własnego-zaplecza-1

Pozycjonowanie strony internetowej – budowa zaplecza #4

Jak zbudować swoje własne mocne zaplecze SEO?

 

Jeśli prowadzimy własny duży sklep internetowy lub portal, to budowa zaplecza SEO jest podstawą link buildingu. O ile do bloga niekoniecznie trzeba tworzyć zaplecze SEO, bo spokojnie wystarczy link building w zewnętrznych serwisach, o tyle dla dużego sklepu internetowego czy portalu same umieszczanie linków w zewnętrznych serwisach niezależnych od nas, będzie po prostu niewystarczające.

Wbrew pozorom budowa zaplecza SEO nie jest trudna, lecz niestety bardzo czasochłonna a czasami też niestety kosztowna. Lecz szczerze mówiąc, dobrej jakości linki które są oferowane na allegro (o ile takie tam są), to również wysoki koszt, a własne zaplecze ma o wiele więcej plusów.

 

Plusy i minusy własnego zaplecza SEO

Plusy

  • Pełna kontrola nad serwisem
  • Możliwość umieszczania linków gdzie tylko się zechcę (nawet w menu)
  • Możliwość rozwoju
  • Możliwość zarobku na stronach zapleczowych (spokojnie pieniądze włożone w stworzenie stron zapleczowych mogą nam się zwrócić)
  • Kontrola nad linkowaniem DO stron zapleczowych z zewnętrznych serwisów

Minusy

  • Duży koszt stworzenia stron zapleczowych i ich prowadzenia
  • Przymus systematycznego prowadzenia
  • Duża ilość czasu włożona w stworzenie stron zapleczowych

Jak widzimy plusów jest więcej, a przede wszystkim są o wiele bardziej przekonujące, tym bardziej, że minus „Duży koszt stworzenia stron zapleczowych i ich prowadzenia” możemy zniwelować poprzez zarabianie na naszych stronach zapleczowych.

 

A więc przejdźmy do sedna, Jak stworzyć zaplecze SEO?

Musimy zakupić hosting, ale taki specjalny hosting, często są one pod nazwą „hosting seo”. Hosting seo gwarantuje nam zmienność IP na każdą stronę, dzięki czemu działania linkowania będą miały sens bo będą przekazywały moc.

Hostingi seo nie są wcale dużo droższe od zwykłych, utrzymanie tych hostingów to też nie są tysiące złotych, tym bardziej że na tym hostingu będziemy utrzymywać maksymalnie 10 – 15 blogów, a więc nie potrzeba nam nie wiadomo jak dużego hostingu.

Po wykupieniu hostingu seo, wchodzimy na aftermarket (wystarczy wpisać w google i wyskoczy). Aftermarket to strona gdzie możemy przejąć różne ciekawe domeny z historią, których właściciel nie przedłużył. Wystarczy nam domena która istnieje w sieci kilka lat oraz nie miała nigdy zanotowanych filtrów i nie została zbanowana. Oczywiście pasuje też żeby nazwa była dobra, bo średnio gdy przejmiemy domenę o nazwie np. „komputerysprzedaziserwis.pl” i postawimy na takiej domenie bloga o zwierzątkach bo chcemy linkować do naszego sklepu internetowego w którym sprzedajemy akcesoria dla zwierząt.

Przejęcie domen samo w sobie niestety też kosztuję, a łącznie trzeba przecież przejąć ok. 10 domen, a więc może się trochę uzbierać.

 

Co dalej?

Instalujemy WordPressa, nie jest to trudne, w przyszłości na pewno też pojawi się o tym artykuł na naszej stronie. Jest to najlepszy system zarządzania do tego typu stron więc myślę, że spokojnie powinien nam wystarczyć.

Dalej po prostu instalujemy szablon, optymalizujemy stronę pod kątem seo i dodajemy jak największą ilość długich i wysokiej jakości artykułów. Gdy na stronie będzie już ok. 30 artykułów, to już można spokojnie do jednego z nich wpleść link do naszej głównej strony.

 

Pozycjonowanie strony zapleczowej

Aby strona zapleczowa miała jak największą moc, sama musi też być pozycjonowana poprzez link building, dlatego taką stronę też warto dodawać do wysokiej jakości katalogów stron itp.

 

A co z zarabianiem?

Mogę się założyć, że interesuje was jeszcze jedna kwestia, kwestia zarabiania na stronie zapleczowej. Pasuje żeby koszt zakupu i utrzymania chociaż w połowie się nam zwrócił.

Jest kilka opcji zarabiania na takiej stroniepierwsza to google AdSense – czyli umieszczamy reklamy google na swojej stronie, niestety zarobek nie będzie duży ale zawsze coś się zwróci. Druga opcja, to zostać sprzedawcą linków na allegro, można dodać ogłoszenie, że np. za 20 zł dodamy pełny artykuł na własnego prywatnego bloga i w artykule umieścimy link do strony klienta. Jeśli strona do której będziemy umieszczać link w artykule będzie dobrej jakości, to nic na tym nie tracimy a możemy dosyć dużo tutaj już zarobić, nawet przychód może przewyższyć wydatki na utrzymanie takiej strony zapleczowej.2

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *