Gdzie-uczyć-się-tworzenia-stron-internetowych-1

Gdzie uczyć się tworzenia stron internetowych?

Tym razem poruszymy temat tego, gdzie można za darmo zdobyć wiedzę na temat tworzenia stron internetowych?

Na samym początku, musisz ustalić po co tak na prawdę uczysz się tworzenia stron. Z zamiarem obsługi klientów tj. naprawa problemów, awarii stron itp. czy może z zamiarem tworzenia serwisów / szablonów / systemów zarządzania / wtyczek i skryptów a później ich sprzedaż? A może, po prostu chcesz się nauczyć w celu tworzenia własnych stron bez pomocy firm / programisty?

Nauka pomiędzy dwoma pierwszymi przypadkami a ostatnim, różni się i to bardzo. Jeśli mamy zamiar stworzyć prostą stronę lub bloga, to nie ma najmniejszego sensu uczyć się html, css, javascript i innych. Nauka tego wszystkiego może zając na prawdę bardzo dużo czasu. Prawda jest taka, że w tym samym czasie co zajmie ci nauka, mógłbyś stworzyć stronę we wordpressie bądź joomli i już wstawić  nawet kilkadziesiąt artykułów / tekstów. Dlatego właśnie, jeśli tworzysz stronę dla siebie i nie będzie to rozbudowany portal, to spokojnie możesz zrobić taką stronę we WordPressie. Oczywiście, to nie jest tak że zainstalujesz WordPressa poprzez automatyczną instalację którą oferują obecnie dostawcy i już będzie gotowe, też pasowałoby posiadać jakąś wiedzę na temat WP, tym bardziej jeśli chcemy stworzyć efektywną i nowoczesną stronę. Samo podstawowe ustawienie szablonu może nie wystarczyć, często aby dostosować odpowiednio stronę, trzeba poszperać w kodzie i plikach strony, a także poinstalować wtyczki (z tym też trzeba uważać, duża liczba wtyczek = większe obciążenie strony).

A więc, jak uczyć się bezpłatnie tworzenia stron?

Jeśli zamierzasz tworzyć i sprzedawać strony, to podstawowa wiedza na temat WordPressa zdecydowanie nie wystarczy. Warto też zadbać o to, aby twoja wiedza była jak najlepsza, tak abyś mógł zaoferować coś co będzie się wyróżniało profesjonalizmem. Gdzie bezpłatnie możesz się uczyć? W obecnych czasach jest na prawdę dziesiątki przeróżnych bezpłatnych kursów dostępnych w internecie, nie ma problemu ze znalezieniem takiego bezpłatnego kursu, jednak należy pamiętać, aby podczas wyboru kierować się datą kiedy został stworzony. Świeża wiedza to podstawa w tym zawodzie. Bezpłatne kursy można również znaleźć na youtubie w formie filmików, co również jest fajnym rozwiązaniem, a także w ebookach, gdzie znajdziemy dobrej jakości i bardzo rozbudowaną wiedzę – jednak już płatną.

Jeden z przykładowych BEZPŁATNYCH kursów HTML godnych polecenia na youtubie to seria tych filmików:

Polecam każdemu całą serię z tego kanału oraz serie pokrewne.

Prosta strona?

Jeśli chodzi o tworzenie prostych stron dla siebie, to dużo do nauki nie masz. Podstawy obsługi WordPressa znajdziesz bez problemu na pierwszym lepszym filmiku na youtubie gdzie będziesz miał wszystko pokazane i dokładnie wytłumaczone. Uwierz, że nie potrzeba tajemnej i zaawansowanej wiedzy by stworzyć bloga lub prostą firmową stronę. Głównie sprowadza się to do zainstalowania WordPressa, potem znalezienie darmowego szablonu, wgranie go oraz zainstalowanie kilku odpowiadających wtyczek.  Owszem ubogo, ale wystarczająco jeśli chodzi o zwykłego bloga, nie mówiąc już o tym, że takie czynności praktycznie każdy jest w stanie wykonać na podstawie instrukcji z internetu.

Jeszcze jedna kwestia jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, kwestia hostingu i domeny, jednak to znajdzie się w następnym artykule który też będzie zapowiadał najnowszą ofertę naszej agencji, w której to znajdzie się właśnie możliwość wykupienia hostingu oraz domeny.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *