Czy-opłaca-się-dodawać-stronę-do-katalogu-stron-1

Czy opłaca się dodawać stronę do katalogu stron?

Dzisiaj poruszymy temat, który jest bardzo rozpowszechniony i niestety może wprowadzać niektórych w błąd.

Każdy słyszał o budowaniu bazy linków, duża część osób początkujących słyszała o tym także ze starych poradników sprzed kilku lub kilkunastu lat, gdzie dodawanie strony do wszelakich katalogów było normą. Musimy pamiętać że pozycjonowanie, to dziedzina która bardzo dynamicznie się zmienia i coś co dzisiaj jest jak najbardziej odpowiednie, to za miesiąc może być uznawane przez google za nadużycie. Jeśli czytamy gdziekolwiek o pozycjonowaniu, optymalizacji seo i ogólnie o wszystkim co związane z technologią internetową, to pamiętajmy zawsze o czytaniu najnowszych i aktualizowanych wydań, dlatego że taka wiedza szybko się może 'przeterminować”.

Powróćmy do tematu katalogów stron.

Prawda jest taka, że obecnie dodawanie strony do internetowych darmowych katalogów jest bez większego sensu. Tracimy czas, który moglibyśmy wykorzystać na np. optymalizację treści na naszej stronie, dzięki czemu sama lepiej będzie się pozycjonować.

Większość katalogów stron (darmowych), nie przekazuje żadnej wartościowej mocy do linkowanych stron.

Co więcej, dodawanie strony do wszelakiej maści darmowych katalogów stron o bardzo słabej jakości, które są traktowane jako farmy linków przez „pseudo pozycjonerów”, może nawet przysporzyć nam dużo problemów. W drastycznych przypadkach google może nawet nałożyć nam karę na stronę. Jedyny faktyczny sens, ma dodanie strony do katalogów wysokiej jakości, niestety zazwyczaj te katalogi są płatne. Wtedy prócz linku, możemy również otrzymać ruch z samego katalogu, gdzie zainteresowana osoba znajdzie naszą stronę. Gdy dodajemy stronę do katalogów płatnych i wysokiej jakości, to możemy być pewni bezpieczeństwa naszych działań pozycjonerskich. Obecnie budowanie bazy linków zostało mocno ograniczone, wszelkie farmy linków, kupowanie linków na allegro czy inne tego typu zachowania tracą na swojej mocy i mogą nam przysporzyć problemów, ale to już temat na inny artykuł.

Przykłady kilku podstawowych katalogów o wysokiej jakości:

www.katalog.hoga.pl

www.gwiazdor.pl

www.top-rank.pl

www.katalog.interia.pl

www.katalog.mistrzu.com

 

Katalogi firm lokalnych

Proszę też pamiętać, że katalog stron a katalog firm lokalnych, to nie jest to samo. Jeśli mamy firmę i działamy na terenie jakiegoś miasta czy powiatu lub określonego terenu, to jak najbardziej powinniśmy dodać ją do katalogu firm lokalnych. Robimy to, nie z powodu otrzymania samego linku, lecz z powodu, że często ludzie poszukujący różnych usług lub produktów na danym terenie przeglądają takowe katalogi i dzięki temu mogą trafić na naszą firmę.

Podsumowanie

Dodawanie strony do katalogów stron, opłaca sięzazwyczaj w przypadku gdy są to płatne i dobrze zorganizowane katalogi. W większości przypadkach, dodawanie strony do katalogów darmowych mija się z celem. Natomiast w niektórych przypadkach, owszem możemy zyskać po dodaniu strony do katalogu darmowego, jednak musi to być na prawdę dobrej jakości katalog, w innym przypadku nie przenosi on wartościowej mocy.

Dlatego polecam zrezygnować z wszelkich aukcji typu „200 linków – katalogi seo za 10 zł”, najzwyczajniej jest to wydawanie pieniędzy w błoto.

O tym gdzie zdobywać dobrej jakości linki pozycjonujące, napiszę w innym artykule więc warto śledzić naszego firmowego bloga!

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *