Skąd-pozyskiwać-linki-Jak-budować-bazę-linków-2

Skąd pozyskiwać linki?

Skąd pozyskiwać mocne linki na swoją stronę?

Ten artykuł jest skierowany do osób początkujących, nie będzie tutaj zaawansowanego słownictwa, postaram się wytłumaczyć wszystko na „chłopski rozum”, nie znajdziecie tutaj także jakiś tajemnych technik i innych wynalazków dla profesjonalistów.

Skąd pozyskiwać linki?

Opcji mamy mnóstwo,a te typu kupowanie linków na allegro i w podobnych miejscach, odrzucam już na samym początku, takie linki są praktycznie nic niewarte, no chyba, że są dodawane do prywatnych zapleczy lub płatnych katalogów.

Katalogi stron

Na ten temat pojawił się ostatnio na naszym blogu artykuł, znajdziecie go tutaj: Katalogi stron, tam znajdziecie wszystko co potrzeba wam wiedzieć na ten temat, zatem tutaj nie będę się o tym rozpisywał.

Katalogi firm, ogłoszenia

W internecie jest setki stron z ogłoszeniami, tak samo setki katalogów firm i owszem, do obu opłaca się dodawać link z własną stroną, ale musimy robić to z rozwagą, licząc na zasadę „jakość nie ilość”. Podobnie jak z katalogami stron, jeśli są to ogłoszenia darmowe lub katalogi firm do których wpis jest darmowy bądź nieweryfikowany, to zapewne już taka strona jest dosłownie zapchana różnymi śmieciowymi linkami, także tymi do stron np. erotycznych i zawirusowanych. Łatwo się domyśleć, że umieszczenie swojej strony w takim miejscu to nie jest zbyt dobry pomysł. Dlatego warto umieszczać link w takich miejscach, ale jeśli już to płatnych, bądź darmowych ale wysokiej jakości i które są weryfikowane oraz moderowane.

Artykuły na innych stronach

Są strony które oferują możliwość pisania i umieszczania na nich twoich artykułów, niestety znowu i tym razem, większość tych stron jest zapchane artykułami o bardzo niskiej jakości. Na uwagę, zasługują takie strony, do których żeby dodać artykuł trzeba zapłacić bądź artykuły są ściśle weryfikowane przez moderatorów przed upublicznieniem.

Własne zaplecze

Najcięższa a zarazem najskuteczniejsza metoda budowania bazy linków. Co do własnego zaplecza, to zawsze mamy pewność jakie linki tam umieszczamy, to my je budujemy a więc dodajemy takie artykuły które są najwyższej jakości.

Przede wszystkim, ta metoda jest ciężka, bo po pierwsze, wymaga nakładu pieniędzy w postaci kupna seo hostingu oraz domen, a po drugie, wymaga mnóstwo czasu. Zbudowanie odpowiednio wielkiego bloga, który będzie widoczny w google i będzie zawierał dużą ilość artykułów, zajmuje nawet kilka miesięcy. Tworzymy tak nawet kilkanaście stron po czym linkujemy do naszej strony którą pozycjonujemy, oczywiście pamiętamy o zgodności tematycznej.

Ta metoda jest najskuteczniejsza, wystarczy zaledwie kilkanaście linków tego typu a będą one przekazywać większą moc niż kupienie na allegro zestawu 300 linków.

Również będziemy mogli spać spokojnie, ponieważ używając tej metody nie ma praktycznie możliwości na dostanie kary od google.

Inne

Linkowanie w komentarzach serwisów, na forach itp. jest zazwyczaj bezsensowne, większość tego typu miejsc ma ustawione na tego typu obszary atrybut „nofollow” czyli nie przekazują one żadnej mocy.

Oczywiście sposobów istnieje o wiele więcej, jednak są już one tajemnicą danych agencji i specjalistów 🙂

Podsumowanie

Jak widać, własne zaplecze jest najskuteczniejsze i najefektowniejsze. Ponownie odradzam kupowanie linków, lepiej mieć nad linkami kontrolę.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *