pozycjonowanie-stron-internetowych-jak-zacząć-1

Pozycjonowanie strony internetowej – jak zacząć? #1

Jak pozycjonować swoją stronę internetową we własnym zakresie bez wydawania pieniędzy?

 

Zacznijmy od tego, że we większości sytuacji bez wydawania pieniędzy się nie obejdzie, nawet gdy pozycjonujemy stronę www we własnym zakresie. Co więcej, należy też wziąć pod uwagę to, że pozycjonowanie zajmuje dużo czasu, a gdy pozycjonujemy stronę na bardzo konkurencyjne frazy, to wręcz może zająć mnóstwo czasu.

Ale poczekaj poczekaj, nie piszę tego by cię zniechęcić do pozycjonowania we własnym zakresie, a później zachęcić abyś skorzystał z naszych usług pozycjonowania. We wstępie napisałem jak najbardziej prawdziwe stwierdzenia, ale to nie znaczy że musisz się zniechęcać do pozycjonowania, poniżej przedstawię ci kilka plusów pozycjonowania we własnym zakresie.

Plusy:

  • Pełna kontrola nad działaniami
  • Niskie koszty
  • Możliwość dowolnego dostosowania fraz i ich ilości
  • Lepsza znajomość swojej branży niż zewnętrzna agencja
  • Mniejsze straty w przypadku niepowodzenia

Minusy:

  • Brak profesjonalnej wiedzy i doświadczenia
  • Brak dostępu do profesjonalnych narzędzi analitycznych (czasami są niezbędne)
  • Możliwość narobienia szkód w przypadku nieodpowiednich działań
  • Poświęcenie dużej ilości czasu

Jak widać wyżej, plusy też są, a nawet jest ich więcej. Więc jeśli zdecydowałeś, że będziesz pozycjonował stronę we własnym zakresie, to możemy przejść do dalszej części tego poradnika.

 

Podstawowa wiedza

To powinien być twój pierwszy krok, a skoro czytasz ten artykuł, to właśnie go realizujesz. Nie możesz rozpocząć pozycjonowania całkowicie nie wiedząc jak to robić, nie twierdzę też, że musisz przeczytać 10 najlepszych książek o pozycjonowaniu. W twoim przypadku, sądzę, że czytanie książek (które zazwyczaj mają po 500 stron, a te nowo wydane dużo kosztują) jest niepotrzebne, ponieważ aby pozycjonować na poziomie laika, wystarczy tak na prawdę wiedza z ogólnodostępnych blogów, takich jak właśnie nasz firmowy (ten na którym teraz jesteś) lub np. Blog o Pozycjonowaniu

Wystarczy poprzeglądać blogi, poczytać, poszukać, a i może pooglądać poradniki na youtube. Wystarczy na to poświęcić kilka dni aby wejść na poziomie podstawowym do świata pozycjonowania, wbrew pozorom pozycjonowanie nie jest aż tak samo w sobie trudne, lecz jest bardzo czasochłonne i ciężkie do realizacji.

Dopiero gdy zdobędziemy podstawową wiedzę możemy zabrać się za pozycjonowanie. Pamiętajmy że pozycjonowanie to proces długotrwały, czasami pierwsze efekty mogą być widoczne dopiero po kilku miesiącach, więc nie ma co się zamartwiać. Gdyby jednak, po roku pozycjonowania we własnym zakresie nie było żadnych efektów, to dopiero wtedy można zgłosić się, np. do nas.

 

W następnym artykule z tej serii będzie podstawowa wiedza na temat pozycjonowania, a więc warto będzie się z nim zapoznać!

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *